BKU контролери:
Каква е разликата меджу ръчен и автоматичен режим на работа
- Време за четене: 2 минути
Съдържание на тази статия:
- Кратко въведение
Каква е разликата между автоматичен и ръчен режим на работа?
Как мога да избера режима на работа?
1. Кратко въведение
Контролерите BKU, въпреки миниатюрният си размер имат огромни възможности. В тази статия ще разгледаме една ключова функционалност, която е много важна, но въпреки това много малко контролери на пазара я имат – а ръчен режим на работа.
2. Каква е разликата между автоматичен и ръчен режим на работа?
Автоматичният режим е фабрично настроеният режим на всеки BKU контролер. При него изходът за управление (към брава/реле/друго) е активен само за кратък момент (примерно 4 секунди) , след подаване на оторизиран ключ. След това изходът се връща в началното си състояние.
Пример: автоматичният режим на работа се използва много често в кооперации с общи входове, където човек допира оторизиран ключ за да отключи вратата и след като премине и я затвори тя да се заключи автоматично. Този режим се използва и при контрола на достъп за асансьори – когато потребител допре оторизиран ключ до четеца, бутоните се активират за дадено време след което автоматично се деактивират.
Ръчният режим на работа е възможност на всеки един BKU контролер, може да бъде собственика на системата по всяко едно време. При него изходът за управление (към брава/реле/друго), сменя състоянието си при всяко подаване на оторизиран ключ.
Пример: ръчният режим на работа се използва, когато не трябва автоматично заключване на вратата. Може да се използва в домашни системи или в офиси където вратата трябва да е дълго време отключена, дори и да стои затворена. Често в магазини, служител отключва в началото на работния ден и заключва чак в края на работния ден. За да влизат свободно клиенти вратата трябва да е постоянно отключена, независимо дали е отворена и затворена. В края на работния де, служител отново допира ключа с което бравата се заключва. Важно е да се спомене че този режим на работа работи само с брави fail safe. (Виж повече на“). Също така при този режим сигналът за отключване/заключване може да бъде подаден освен чрез четеца, така и чрез натискане на бутона. (ако има монтиран такъв от вътрешната страна на вратата)
3. Как мога да избера режима на работа?
Режима на работа, както и всички останали функции на BKU контролерите можете да променяте постоянно чрез мастър ключ или чрез приложението BulKey App. Програмната функция за режима на работа е под номер А0 във Вашето ръководството което идва заедно с продукта. Вие можете сами да промените режима от автоматичен към ръчен или необратно по всяко едно време.
С това разгледахме каква е разликата между автоматичен и ръчен режим на работа в BKU контролерите за контрол на достъп
Ние от фирма ЛЕСИ се стараем да поднесем информацията на нашите клиенти по лесен и разбираем начин. Можете да откриете още полезни ръководства за нашите продукти в категория „Научи повече“
Можете да закупите всички модули на lesibg.com